• Bashli-slayd1
  • Bashli-slayd2
  • Bashli-slayd3

Təşkilatçılar

 

Azərbaycan Respublikasının

Təhsil Nazirliyi 


 

 

Azərbaycan Respublikasının

Gənclər və İdman Nazirliyi


 

 

Azərbaycan Milli

Elmlər Akademiyası


 

Heydər Əliyev Mərkəzi


 

Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad

Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi


ELANLAR

 

 

 



 

 

Partnyorlar

 

“SABAHIN ALİMLƏRİ” X Respublika müsabiqəsinnin qaliblərinin

siyahısı

 

 

I YER

 

 

Bölmə

Layihənin müəllifi

Məktəb

Riyaziyyat

Qasımov Rafiq Samir oğlu

Bakı şəhəri, Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

Triqonometriyanın köməyi ilə bəzi cəbri misalların həlli.

Fizika, astronomiya

Xəlifəyev Emin Muxadi oğlu

Bakı şəhəri - 132-134 nömrəli Təhsil Kompleksi

İon birləşmələrinin dayanıqlılığının və daha sıx materialların nisbi mexaniki xüsusiyyətlərinin araşdırılması.

Kimya

Şirinli Nəriman Elşən oğlu
Cəfərli Ləman Fuad qızı

Bakı şəhər – BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar liseyi

Uranın(VI) neft çıxarılan zaman alınan tullantı sularında qatılaşdırılaraq təyini.

Biologiya

Süleymanova Tamilla Rövşən qızı
Həbibullayev Rəfsan Namiq oğlu

Bakı şəhəri, BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Ximer RNT-lər və zülallar.

Tibb və sağlamlıq

Məmmədzadə Murad Anaroğlu
Kərimli Banuçiçək Rövşən qızı

Sumqayıt şəhəri, 11 nömrəli tam orta məktəb

Speech synthesizer.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Əlipaşayev Rəvan Mənsur oğlu
Dadaşzadə Nərmin Asif qızı

Sumqayıt şəhəri, Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya

Radiasiyanın miqdarını müəyyən edən dron.

Mühəndislik

Abbaslı Məhəmməd Elnur oğlu

Bakı şəhəri - Akademik Zərifə Əliyeva adına Lisey

Army Bot.

Kompüter elmləri

Səmədov İlkin Anar oğlu
Əkbərzadə ƏliAkif Tofiq oğlu

Bakı şəhəri, 260 nömrəli tam orta məktəb,
Bakı şəhəri, BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Tədrisdə virtual laboratoriyanın yaradlması və onun tətbiqı.

 

 

 

II YER

 

 

Bölmə

Layihənin müəllifi

Məktəb

Riyaziyyat

Ağamirzəyev Murad Əliş oğlu
Qasımova Möhtərəm Zahid oğlu

Bakı şəhəri, Slavyan Universiteti nəzdində Məktəb- Lisey Kompeksi

Həndəsənin bəzi tətbibiqi” haqqında və ya “əlçatmaz nöqtələr arasındakı məsafənin tapılması”.

Riyaziyyat

İsmayılova Ayan Fəxri qızı
Novruzov Murad Fazil oğlu

Bakı şəhəri– BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Koingsberq körpülərindən Covid-19-a gedən yol.

Fizika, astronomiya

Akifli Rüstəm Fərmayıl oğlu
Mahmudov Ayxan Məmməd oğlu

Sumqayıt şəhəri, TETG

Uşaqlar üçün elektrik enerjisi istehsal edən döşəmə.

Fizika, astronomiya

Vahabov Salman Adil oğlu
İsmixanov Nurcan Emin oğlu

Bakı şəhəri, BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi
Bakı şəhəri, 30 nömrəli tam orta məktəb

Новое поколение радиационных детекторов.

Kimya

Qasımova Nigar Elmar qızı

Bakı şəhəri – Bakı Avropa Liseyi

Climasel.

Kimya

Aslanova Milanə Əfqan qızı

Sumqayıt şəhəri, TETG

COVİD-19 –a qarşı tənzimlənən qoruyucu maska.

Biologiya

Abasova Fatima Kamran qızı
Mehdizadə Nərgiz Azər qızı

Bakı şəhəri,  Akademik Z.Əliyeva adına lisey
Bakı şəhəri, Avropa Azərbaycan Məktəbi

SARS-CoV-2: nə vaxt və necə yaranıb?

Biologiya

Xəlilova Fatimə Fəxri qızı 
Abbasova Nigar Rizvan qızı

Bakı şəhəri, BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Бактерии  - против аллергии.

Tibb və sağlamlıq

Məmmədzadə Toğrul Emil oğlu
Nəbiyev Rüstəm Vaqif oğlu

Bakı şəhəri - Landau High School

Nanohissəciklərə əsaslanan peyvənd.

Tibb və sağlamlıq

Qasımov Faiq Azad oğlu

Bakı şəhəri - Bakı Avropa Liseyi

NİRS-neonatal qıcolmaların diaqnostikasında innovativ yanaşma.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Məmmədov Vaqif Faiq oğlu
Əhmədova Fidan Pəhlivan qızı

Bakı şəhəri – BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Ultrasəs ilə bitkilərin ekoloji təmiz məhsuldarlığının artırılması.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Tahirova Nərmin  Kazbek qızı
Abdullayeva Rəvanə Rasim qızı

Sumqayıt şəhəri, Təfəkkür liseyi

Su hövzələrinin (Xəzər dənizi) neftlə çirklənməsinin qarşısını almaq üçün külli miqdarda enerji sərfiyyatına yol vermədən işləyən filterlərin hazırlanması.

Mühəndislik

Abdullayev Ilham Loğman oğlu

Sumqayıt şəhəri, 11 nömrəli orta məktəb

İntellektual komunal tənzimləmə sitemi.

Mühəndislik

Nuruyev Elvin Elşən oğlu
Abdullayev İkram Niyazi oğlu

Bakı şəhəri - 299-li nömrəli məktəb- lisey

Təhlükəsiz tərəzi.

Kompüter elmləri

Ələmşahov Sübhan Nizamioğlu

Sumqayıt şəhəri, 11 saylı tam orta məktəb

Elektron tədris-təlim çantası.

Kompüter elmləri

Əliyev Hüseyn Amil oğlu
Əliyev Osman Qabil oğlu

Samux rayonu, Qarayeri 2 Nömrəli məktəb
Bakı şəhəri – BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

SevenEight proqramlaşdırma bacarığı olmayan və ya sadəcə alqoritma bacarığı olan insanlar üçün nəzərdə tutulmuş proqramlaşdırma dilidir.



 

 

III YER

 

 

Bölmə

Layihənin müəllifi

Məktəb

Riyaziyyat

Hacılı Cavid Rauf oğlu
Məmmədli Əsma Mübariz qızı

Bakı şəhəri - Bakı Avropa liseyi

Hüquq sisteminin riyazi modeli.

Riyaziyyat

Rəşid Ərtoğrul Elçin oğlu

Bakı şəhəri, Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Beynimizin musiqini anlaması.

Riyaziyyat

Ələkbərzadə Nihat Cavid oğlu

Bakı şəhəri, Bakı Avropa liseyi

Çevrədə yeni münasibətlər.

Fizika, astronomiya

Hacıyev Rəhman Abbas oğlu
Musayev Ənvər Zeynal oğlu

Bakı şəhəri, Bakı Modern Təhsil Kompleksi

TİO təbəqələrinin anod üzərində oksidləşdirmə üsulu ilə alınması və onların əsasında Günəş çevricilərinin hazırlanması.

Fizika, astronomiya

Məmmədov Əli Ramin oğlu
Xalıqlı Zəhra Fərhad qızı

Bakı şəhəri, 53 nömrəli tam orta məktəb

Yeni nəsil maye kristal displeylərin enerjisi.

Fizika, astronomiya

Hacıyev Rauf Rüfət oğlu
Əhmədov Aydan Rafiq oğlu

Bakı şəhəri, Bakı Avropa liseyi

Onlayn və məsafədən radioekoloji monitorinq sistemi.

Kimya

Ələsgərova Aydan Vüqar qızı
Məmmədhəsənli Aysu Zabil qızı

Sumqayıt şəhəri, 23 nömrəli tam orta məktəb

Neftlə çirklənmiş dəniz suyunun şirinləşdirilməsi.

Kimya

Muradzadə Rəvan Zaur oğlu
Əliyeva Aylin Rəşad qızı

Bakı şəhəri,  44 nömrəli tam orta məktəb

Atmosfer azotundan nanohissəciklər vasitəsilə ammonyakın alınması.

Kimya

Həşimov Zaur Zamiq oğlu

Sumqayıt şəhəri,  11 nömrəli tam orta məktəbi

Dəniz suyunun dondurma üsulu ilə şirin suya çevrilməsi.

Biologiya

Babayeva Nigar Sıdqı qızı
Əliyeva Zəhra Rəşad qızı

Bakı şəhəri, Akademik Zərifə Əliyeva ad. Lisey

Kənd təsərrüfatı bitkilərinin məhsuldarlığının artırılması üçün torpağın maqnitləşdirilməsi.

Biologiya

Babazadə Zümrüd Vüqar qızı

Naxçıvan Muxtar Respublikası,  H.Cavid adına 5 saylı tam orta məktəb

Naxçıvan Muxtar Respublikası ərazisində yayılmış Sarıçiçək (Carthamus tinctorius L.), Böyürtkən (Rubus caesius L.) və Yunan qozu (Juglans regia L.) bitkilərindən təbii boyaqların alınması.

Biologiya

Həsənova Gülarə Əli qızı

Bakı şəhəri, 238-li tam orta məktəb

Orqanizmin canlı 3D formatı və əlaqələndirmə.

Tibb və sağlamlıq

Abbasova Mədinə Elşən qızı
Məmmədov Ömər Müstəqim oğlu

Ağdaş rayonu, Nizami adına 2 saylı tam orta məktəb
Ağdaş rayonu, N. Babayev adına Qəribli kənd tam orta məktəb

Diabetik ayaq yaralarının SVF kök hüceyrə ilə müalicəsi.

Tibb və sağlamlıq

Orucova Nərgiz Anar qızı
Zeynalov Amin Niyazi oğlu

Bakı şəhəri, BDU-nun nəzdində  Gənc İstedadlar Liseyi

Yerimə əngəlli insanlar üçün hərəkət və müvazinət sistemi.

Tibb və sağlamlıq

Musayev Murad Firqət oğlu
Sadiqova Fidan Rəşadqızı

Ağdaş rayonu, Maqsud Şeyxzadə  adına  THT tipli gimzaniya
Ağdaş rayonu, Səməd  Vurğun adına  1  saylı tam  orta  məktəb

Bağırsaqdaxili  parazitlərə  qarşı yeni  və  daha səmərəli dərman vasitəsi.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Axundova Aqilə Rüfət qızı
Əmirova Firəngiz Emil qızı

Bakı şəhəri, 60 saylı tam orta məktəb

Yaşayış məkanlarında havanın keyfiyyətini yaxşılaşdıran ultrasəs və ozonatorlu hibrid qurğu.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Həmidov Elxan Vahid oğlu
Nəsibli Nazim Nəsib oğlu

Sumqayıt şəhəri, İstedad liseyi

Tibbi maskaların utilizasiyası.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

İsgəndərli Rəcəb Orxanoğlu
Səfərova Fəridə Ələsgər qızı

Bakı şəhəri, BDU-nun nəzdində  Gənc İstedadlar Liseyi

Alternativ enerji mənbəyi-Hidrogen Generator.

Mühəndislik

Cəbrayıl Xalıq Zaur oğlu
Əhmədli Aqşin Habil oğlu

Hədəf Liseyi

Yarasa – Pilotsuz Uçan Aparat.

Mühəndislik

Dövlətli Elməddin Seyyəddin oğlu
Nəcəfov Əli Rüfət oğlu

Sumqayıt şəhəri, 27 saylı tam orta məktəb
Sumqayıt şəhəri, TETG

Hündür binaların hörümçəkvari xidmətedici robotu.

Mühəndislik

Süleymanova Selin Anar qızı

Bakı şəhəri, 6 saylı məktəb-lisey 

Универсальное устройство для накопления энергиисмешанных ветровых и морских волн на основе суперконденсаторов

Kompüter elmləri

Abbasova Yeganə Nazim qızı
Musayeva Ləman İlqar qızı

Bakı şəhəri – BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

COVİD-19 Data Mining.

Kompüter elmləri

Cəfərov Rəşid Telman oğlu
Cəfərov Emil Telman oğlu

Sumqayıt şəhəri, TETG

İntellektual texniki görmə və səsli kitabxana.

Kompüter elmləri

Seyfullayev Sübhan Vüqar oğlu

Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu 276 sayli tam orta məktəb

3Distantschool.

 

 

 

 

Axtarış

ŞAGİRDİN QEYDİYYATI

(Qeydiyyatdan keçdikdən sonra, siz qeyd etdiyiniz pocta təsdiq üçün elektron məktub gəlməlidir. Gələn məktubların içində görməsəniz, onda SPAM bölməsində axtarın və təsdiq sılkasını tıklayın.)
  • SA-2018-USA1
  • SA-2018-USA2
  • SA-2018-USA3
  • SA-2018-USA4
  • SA-2018-USA5
  • SA-2018-USA6
  • SA-2018-USA7
  • SA-2018-USA8
  • SA-2018-USA9
  • SA-2018_acilish1
  • SA-2018_acilish2
  • SA-2018_acilish3
  • SA-2018_acilish8
  • SA-2018_acilish4
  • SA-2018_acilish5
  • SA-2018_acilish6
  • SA-2018_acilish7
  • SA-2018_acilish9
  • SA-2018_acilish12
  • SA-2018_acilish10
  • SA-2018_acilish11
  • SA-2018_acilish13
  • SA-2018_son1
  • SA-2018_son2
  • SA-2018_son3
  • SA-2018_son4
  • SA-2018_son5
  • SA-2018_son6
  • SA-2018_son7
  • SA-2018_son8
  • SA-2018_son9

Bizimlə əlaqə


Ünvan:  
Azərbaycan Respublikası, Bakı ş., AZ1008, Xətai pr. 49

Tel
.: (+994) 12  599-11-55 (daxili nömrə: 5423)

E-mail: Bu email ünvanı spambotlardan qorunur. Onu görmək üçün JavaScripti qoşmaq lazımdır.


"Sabahın alimləri" Respublika Müsabiqəsi

 IntelISEFSabahinAlimleri

 "Sabahın alimləri" Respublika Müsabiqəsi